Ogród deszczowy

Nasze przedszkole włączyło się do projektu ekologicznego „Lubię deszcz”. Projekt wiąże się z założeniem ogrodu deszczowego oraz udziałem  dzieci w warsztatach ekologicznych, podczas których przedszkolaki zasadziły rośliny w specjalnie przygotowanych skrzyniach i poznały zasady funkcjonowania ogrodu deszczowego.

Czytaj więcej LUBIĘ DESZCZ – ZAKŁADAMY OGRÓD DESZCZOWY

Dnia 30 czerwca w Fantazji odbył się Dzień Błota. Dzieci, jak można się domyśleć, były bardzo szczęśliwie!
W strefie błotnej można było znaleźć oprócz błota:  rury do przelewania wody, lejki, konewki, łopatki, grabie. Do dyspozycji dzieci były wszelkiego rodzaju miski, miseczki i sitka, łyżeczki, łyżki, chochle, oczywiście również garnki i blaty kuchenne stworzone z palet.
Zabawa była przednia, nogi, ręce a czasem i więcej części ciała były pokryte błotem, a na twarzach dzieci gościł uśmiech. I o to chodziło!
Jakie jeszcze korzyści daje zabawa w błocie i skąd wzięło się to święto? O tym można przeczytać tu:
Spotkanie ze Strażą Miejską

29 czerwca nasze przedszkole odwiedzili Strażnicy Miejscy. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały informacji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na przejściach dla pieszych, podczas wycieczek rowerowych czy nad wodą. To już kolejne spotkanie w tym miesiącu poświęcone bezpieczeństwu, bo bez wątpienia warto wyrabiać dobre nawyki od najmłodszych lat.

Czytaj więcej Spotkanie ze Strażą Miejską

Drodzy Rodzice,

30 czerwca w naszym przedszkolu zaplanowaliśmy wspaniałą zabawę dla dzieci – „Dzień Błota”! Bardzo prosimy, aby tego dnia dzieci miały na sobie ubrania, które mogą pobrudzić oraz prosimy o przygotowanie ubranek na zmianę. Jeśli macie Państwo w domu takie rzeczy jak :  lejki, kubeczki metalowe, konewki, sitka, chochelki czy durszlaki – przynieście. Oczywiście wszystkie rzeczy zostaną oddane. Co gwarantujemy? Świetną zabawę dla naszych przedszkolaków i mnóstwo błota 🙂                                                                                                                                                     Chcemy podziękować wszystkim Rodzicom, którzy przynieśli rzeczy niezbędne do przeprowadzenia Dnia Błota.

Czytaj więcej Dzień Błota w Fantazji

23 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły w niezwykle ciekawych, ale i bardzo ważnych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostały poprowadzone przez ratowników z WSR. Ratownicy opowiadali dzieciom o zasadach udzielania pomocy, ale i o tym jak istotne jest bezpieczeństwo nad wodą, szczególnie w okresie wakacyjnym. Ratownikom Wodnej  Służby Ratowniczej bardzo dziękujemy za zajęcia!

Czytaj więcej Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej z Wodną Służbą Ratowniczą

Konkurs lingwistyczny

Mamy ogromną przyjemność, aby poinformować, że Maja z grupy Muminki otrzymała za swoją pracę I miejsce w ogólnopolski konkursie Bawię się i uczę  Edutainment.  Maja, pod kierunkiem Pani Marleny, zaprojektowała pomoc dydaktyczną do nauki języka angielskiego i były to buteleczki sensoryczne w kolorach takich jak : green, red, blue czy yellow.  Mai gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych 🙂

Czytaj więcej Sukces Mai w konkursie ogólnopolskim

Leśne duszki zajęcia przyrodnicze

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w kolejnych warsztatach przyrodniczych, tym razem dzieci szukały odpowiedzi na pytanie ” Czy każda biedronka ma kropki?”. Podczas zajęć dzieci poznały cechy wspólne biedronek i innych chrabąszczy. Dowiedziały się jak przebiega cykl rozwojowy biedronki, jak nazywają się poszczególne stadia jej rozwoju i dlaczego jej organizm się zmienia. Przedszkolaki dowiedziały się również, że w Polsce występuje kilkadziesiąt gatunków biedronek i choć nie wszystkie mają kropki, to wszystkie są niezwykle pożyteczne!

Czytaj więcej Sekretne życie biedronek

Muminki piknik

Tradycją Muminków jest  coroczne piknikowanie. W tym roku miejscem wspólnego spotkania Pani Uli, dzieci i rodziców była Górka Skarbowców. Prócz wspaniałej zabawy oraz rozmaitych pyszności, dzieci zaprezentowały program artystyczny okazji Dnia Mamy i Taty. Było pięknie, ale i wzruszająco. Ciekawe gdzie następnym będą piknikować Muminki?

Czytaj więcej Piknik Muminków na Górce Skarbowców