Przedszkole jest 9-oddziałowe z codziennym pobytem. Czynne w godzinach 7.00- 17.00 .W jednej grupie zapisanych jest maksymalnie do 25 dzieci.  Nadając nazwy grupom,  inspirowaliśmy się bajkowymi postaciami. I tak w naszym przedszkolu są : Smoki, Świetliki, Gumisie, Leśne duszki, Skrzaty, Muminki, Smerfy, Elfy i Minionki.   Oprócz sal do zajęć, dzieci maja do dyspozycji: hol wyposażony w sprzęt do zabaw, hol do zajęć gimnastycznych, koncertów i uroczystości, salę telewizyjną,  jadalnię /dla dzieci z II piętra/, estetyczne toalety oraz przestronną szatnię. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są zróżnicowane posiłki. W roku 2021 uzyskaliśmy Certyfikat zdrowego i racjonalnego żywienia.  Przedszkole nie ma wydzielonej sypialni, wszystkie dzieci odpoczywają w dowolnej części dnia w miejscu do tego przeznaczonym, sale trzylatków wyposażone są w leżaczki.