Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony 26 lutego. Choć dinozaury dawno wyginęły to nie przestają fascynować zarówno tych dużych, jak i małych. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów. W salach powstały prawdziwe „Parki Jurajskie” pełne różnego rodzaju dinozaurów od tych łagodnych po te bardzo groźne. Poprzez różne aktywności, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: „Kiedy żyły dinozaury? Gdzie mieszkały? Jak wyglądały? Co jadły? Jak się rodziły? Jak i kiedy wyginęły? Skąd wiemy, że istniały?”. Ciekawe zajęcia z użyciem plansz, oglądanie filmów edukacyjnych, słuchanie opowiadań na temat sposobu narodzin, wyglądu, rodzaju pożywienia ogromnych jaszczurów, jak również teorie na temat ich wyginięcia budziły w dzieciach wiele emocji i zainteresowania. Ponadto przedszkolaki dowiedziały się kim jest i czym się zajmuje paleontolog. Brały udział w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych czy eksperymentach, tj. „Wybuch wulkanu”.