5 marca przedszkolaki obchodziły Dzień Dentysty. Podczas zajęć dzieci zapoznane zostały z pracą stomatologa oraz miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów oraz zostały uwrażliwione na systematyczne kontrolowanie stanu uzębienia u dentysty. Podkreślono również jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Nie zabrakło również zadań praktycznych, zabaw ruchowych, a także dzieci miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Ola i dentysta”

Zajęcia miały na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej, ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.