Dnia 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Już po raz 54 na całym świecie podejmowane są działania mające na celu uświadomienie ludziom, jak wielkim problemem jest zanieczyszczenie naszego globu. W tym roku hasłem przewodnim jest „Planeta vs. tworzywa sztuczne”.  Zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi stało się problemem globalnym, niszczącym środowisko, zmniejszającym bioróżnorodność, wpływającym na globalne ocieplenie, a przede wszystkim na zdrowie człowieka. W trosce o los naszej planety i naszych dzieci, przedszkolaki poznały zasady segregacji odpadów, dowiedziały się jak dbać o naszą planetę i dlaczego jest to takie ważne. Mamy nadzieję, że troska o los Ziemi stanie się codziennością nas wszystkich!