Przygotowania do wizyty wyjątkowego gościa, jakim jest Mikołaj, trwały już od początku tygodnia. Dzieci we wszystkich grupach ubierały choinki, szykowały dekoracje, uczyły się piosenek i wierszy. Dnia 6 grudnia wszystkich zaskoczyły liczne ślady butów w całym przedszkolu. Podejrzenie padło na Mikołaja… czy on jest już u nas? Przedszkolaki zastanawiały się nad tym od samego rana. Zaraz po śniadaniu rozległ się dźwięk dzwonka, na który czekały wszystkie dzieci. W „Fantazji” pojawił się wyczekiwany Mikołaj. Wraz z elfem Gapciem odwiedził wszystkie grupy, w których wręczył dzieciom drobne upominki, a przedszkolaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami, tańcami i wierszami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.