Grupa Elfy

21 września do naszej sali zawitała pani Ania, mama Gleba, która z kolei przybliżyła nam zawód programisty, tym się zajmuje na co dzień. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca programisty, jakie narzędzia są potrzebne do jej wykonywania. Pani Ania przyniosła do sali sprzęt, którego używa w pracy: laptopy, słuchawki, klawiaturę czy myszkę. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa w programowanie krokodyla, który wykonywał polecenia zadane przez dzieci: poruszał się do przodu, do tyłu, skręca albo zasypiał. Na koniec spotkania na dzieci czekała niespodzianka. Pani Ania połączyła się online ze swoim mężem, który także jest programistą. Dzieci mogły chwilkę z nim porozmawiać. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i bardzo ciekawą prezentację zawodu.