Zadanie „Freblowska konstrukcja”

Dzieci z grupy „Gumisie” przy pomocy wykałaczek, ciecierzycy i fasoli stworzyły według własnych pomysłów rozmaite konstrukcje. Bawiły się przy tym świetnie!

Zadanie „Pokaz mody”

W ramach zadania przedszkolaki wcieliły się w rolę projektantów mody współczesnej i modeli prezentując swe kreacje na wybiegu.

Zadanie „Kolorowe dźwięki”

Dzieci zapoznały się z twórczością Kandinsky’ego a zwłaszcza z obrazem pt.:” Studium koloru: Kwadraty z koncentrycznymi okręgami”. Stworzyły prace plastyczne zainspirowane tym obrazem, a następnie przy pomocy bum bum rurek sprawdziły jak brzmi ich dzieło.

Zadanie „Pole kwiatów”

„Gumisie” przy pomocy folii, farb i pędzli stworzyli wspólne dzieło w postaci łąki pełnej kwiatów według własnej wyobraźni.

Zadanie „Nasz ulubiony artysta”

W ramach zadania dzieci zapoznały się z twórczością Yayoi Kusama znanej ze swego zamiłowania do kropek. Skupiliśmy się na dziełach związanych z grzybami tworząc dzieła inspirowane obrazami Kusamy.