22 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Wody. Przedszkolaki ubrane na niebiesko odkrywały tajemnice wody i jej znaczenia dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Poznały różne sposoby wykorzystania wody i dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę.  Wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Badały i poznawały jej różne właściwości: smak, zapach, kolor. Ponadto rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…Dużo frajdy sprawiły przedszkolakom ćwiczenia oddechowe „burza w szklance wody”, podczas których musiały wprawić wodę w ruch za pomocą słomek oraz puszczanie łódek na wodzie czy łowienie ryb.

Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości.