Z okazji Światowego Dnia Pszczół nasze przedszkole odwiedził Mistrz Pszczelarstwa pan Aleksander Rębacz z pasieki „Boża Iskierka”. Dzięki opowieściom naszego gościa dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, poznały ich fascynujący świat.

Przedszkolaki poznały etapy rozwoju pszczoły, dowiedziały się, jaką rolę w ulu pełni królowa, robotnice, kim jest truteń, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby zebrać kropelkę miodu …, jak i gdzie pszczoły przenoszą pyłek kwiatowy oraz jak powstaje miód. Ponadto miały możliwość zobaczenia stroju pszczelarza oraz niektórych narzędzi, których używa w swojej codziennej pracy. Niesamowitą atrakcją był przeszklony ul pokazowy, w którym znajdowały się prawdziwe pszczoły. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu oraz pyłku pszczelego. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały specjalne certyfikaty oraz książeczkę autorstwa pana Aleksandra pt. „Fascynujący Świat Pszczół”. Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi za poświęcony czas. Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dzień Pszczoły