Smoki w Parku Południowym
Smoki wybrały się na spacer do Parku Południowego, aby wziąć udział w terenowych zajęciach. Wyjście poza teren przedszkola wzbudziło ogromne, pozytywne emocje wśród przedszkolaków i już od rana towarzyszyły im uśmiechy od ucha do ucha. Podczas zajęć Smoki dowiedziały się, jakie gatunki drzew możemy znaleźć w ich ulubionym parku, kto w tych drzewach może mieszkać i co usłyszymy, kiedy przyłożymy stetoskop do pnia. Czym żywią się drzewa, że wyrastają na takie duże i piękne? Jak rozpoznać malucha wśród drzew, a jak starszaka? I czy to prawda, że drzewa mogą dawać nam magiczną moc? Na te pytania Smoki poznały już odpowiedzi, a ich ciekawość i chęć eksplorowania nie miały granic. Na koniec pełni zapału mali badacze mogli odpocząć na ławce, wcinając zdrowe drugie śniadanie, ale obiecaliśmy sobie, że to nie nasza ostatnia wyprawa do tętniącego życiem parku.