Jakość Powietrza

O Przedszkolu

Przedszkole nr 28 ,,Fantazja” jest jednym z najstarszych przedszkoli we Wrocławiu. Mieści się w atrakcyjnym, wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku willowym, otoczonym dużym ogrodem z wydzielonym placem zabaw, który wyposażony jest w nowoczesny, ekologiczny sprzęt rekreacyjno– sportowy. Teren jest ogrodzony, wokół jest dużo zieleni- krzewów, drzew, kwiatów, a podłoże ogrodu jest bezpieczne / murawa/ dla dzieci. W pobliżu znajduje się Park Południowy, który jest naturalnym terenem do obserwacji przyrody i zabaw dzieci.

Tablica powitalna przedszkola nr 28 we Wrocławiu

Zaplecze

Przedszkole jest 9-oddziałowe z codziennym pobytem. Czynne w godzinach 7.00- 17.00.W jednej grupie zapisanych jest do 25 dzieci.  Sale zajęć i zabaw dla dzieci mają swoje nazwy pochodzące od kolorystyki urządzenia wnętrza tj. sala tęczowa (Muminki), czerwona (Smerfy), zielona (Leśne duszki), niebieska (Świetliki), pomarańczowa (Gumisie), różowa (Elfy), żółta (Minionki), fioletowa (Smoki), biała (Skrzaty). Oprócz sal do zajęć dzieci mają do dyspozycji: hol wyposażony w sprzęt do zabaw, hol do zajęć gimnastycznych i imprez, gabinet: psychologa, pedagoga i logopedy oraz jadalnię /dla dzieci z II piętra/, estetyczne toalety oraz przestronną szatnię. Przedszkole posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są zróżnicowane posiłki. Przedszkole nie ma wydzielonej sypialni, wszystkie dzieci odpoczywają w dowolnej części dnia w miejscu do tego przeznaczonym.

HYMN PRZEDSZKOLA

1. We Wrocławiu na ulicy Orlej

Stoi wśród zieleni stary, wielki dom

W środku mieści się przedszkole moich marzeń

A na imię mu FANTAZJA, każdy o tym wie!

Ref.

Bo w Fantazji, w Fantazji jest wesoło

Bo w Fantazji wyobraźnia rośnie wkoło

Chętnie tu przychodzi każdy z nas

Jest tu zabawa i szybko płynie czas

1. Wewnątrz są sale tęczowe, kolorowe

Elf z Muminkiem i Minionkiem mieszka tu

Spotkasz się tutaj ze Smerfem i Gumisiem

Razem z nimi jest radośnie,  każdy o tym wie.

Ref.

Bo w Fantazji, w Fantazji jest wesoło